RSS: Vše - Teamworking



Zodpovědnost

08. 03. 2009, 19:03,Teamworking,

Znám hodně lidí, kteří se bojí přebírat zodpovědnost za ostatní. Ani se jim nedivím, je na to potřeba skutečně velká odvaha. Ale také znám spoustu těch, kteří nejsou ochotni převzít zodpovědnost ani sami za sebe. Za svůj život, za své chování, za své činy. Je to tak správně?

Více

Odměňování v malých firmách

11. 11. 2008, 09:55,Teamworking,

V dnešní době je na trhu práce, zejména v oboru IT, obrovská poptávka po kvalifikovaných pracovnících, která vysoko převyšuje jejich nabídku. Situaci malým a středním českým firmám navíc ještě výrazně komplikují obrovské nadnárodní společnosti, které si mohou dovolit nabídnout nově nastupujícím zaměstnancům výrazně vyšší plat, velké a zajímavé projekty, práci v zahraničí, širokou základnu benefitů atd. Mají menší firmy vůbec šanci udržet si své kvalitní pracovníky?

Vzhledem k tomu, že statistiky říkají, že až 60% Angličanů pracuje právě v malých a středních firmách, ta šance tu rozhodně existuje. Kudy ale vede cesta k tomu, aby zaměstnanci neodcházeli za "lepším"?

Více

Noví zaměstnanci

13. 08. 2008, 13:25,Teamworking,

Nabírání nových zaměstnanců a zejména pak jejich zapracování do stávajícího kolektivu je jedním z nejtěžších problémů, se kterými se firmy odedávna potýkají. Když je zapotřebí nahradit odcházející pracovníky anebo rozšířit pracovní tým tak, aby byl schopen zvládat neustále narůstající kvantum práce, HR manažer musí roztočit kolotoč shánění vhodných kandidátů a pořádání přijímacích pohovorů. Rozhodně to není nic snadného a v okamžiku, kdy je tento několikatýdenní maraton u konce a zítra má nastoupit ten jeden (příp. dva, tři) vyvolený a pečlivě vybraný nový pracovník, má většina lidí tendenci si zhluboka oddechnout a oslavit konečný úspěch. To je ale obrovská chyba! Přijetím nového pracovníka ta pravá práce teprve začíná.

Více

Svoboda programátora

24. 02. 2008, 22:41,Teamworking,

Dnes už se téměř nikdo nepozastavuje nad tím, že je po vývojářích pracujících v týmu vyžadováno dodržování společného způsobu psaní a formátování zdrojového kódu. Snad s výjimkou klasických freelance vývojářů, kteří (v některých případech) nejsou nuceni ke svým zdrojákům nikoho pouštět, si prakticky všichni uvědomují, že psát jaksi "normalizovaně" je nutnost. Trendem větších i menších firem je snaha produkovat kód, na kterém není poznat, který konkrétní vývojář ho napsal. V ideálním případě by programátor neměl být schopen rozlišit rozdíl mezi kódem vlastním a kódem, který napsal jeho kolega.

Ještě před pár lety jsem se účastnil vášnivých diskuzí, kde byly tyto změny označovány za "katy" skutečných programátorů, kreativního myšlení a prostě programátorské svobody vůbec. Rok se s rokem sešel, celý problém se posunul o jednu úroveň dál - a já mám intenzivní pocit déjà vu.

Více

Co tvoří produktivní prostředí?

03. 12. 2007, 21:00,Teamworking,

Už opravdu velmi dlouhou dobu se mi nestalo, že by někdo dokázal naprosto přesně popsat to, co se mi v posledních dnech a týdnech honí hlavou. Honzovi Novotnému se to podařilo a myslím, že mnohem lépe, než jak by se to snad mohlo podařit mně. V nádherném článku na svém blogu dokázal úžasným způsobem shrnout všechny nejdůležitější aspekty, které nám všem mohou pomoci zlepšit pracovní prostředí ve firmě.

Honzo díky, ušetřil jsi mi spoustu psaní. A vy ostatní neváhejte, a čtěte :)