RSS: Vše - Mimo mísuDokumenty Google zase blíže desktopu

29. 03. 2008, 16:25:46,Mimo mísu,

Krůček po krůčku se z Google Docs stává aplikace, kterou je nutné brát vážně. Už teď pro mě začíná být výhoda přístupnosti z libovolného počítače bez nutnosti cokoliv instalovat poměrně zásadní, a v případě mých soukromých dokumentů definitivně převážila kvalitativní nedostatky. Zjistil jsem totiž, že na psaní toho zase tolik nepotřebuji a vystačím si s poměrně omezenou množinou základních funkcí.

Zatím poslední změnou, která Dokumenty Google opět přiblížila robustnějším desktopovým bratříčkům, je spuštění nových rozbalovacích menu, na které jsou lidi zvyklí z MS Office (resp. OpenOffice). Ovládání je teď velice podobné tomu, co máme všichni zažité.

Nová rozbalovací menu v Google Docs

Autor: Pavel Šindelka

Komentáře


[1] (adam) - 29. 03. 2008, 18:20:52
jako krok vzad spatřuji nemožnost určovat typ nadpisu přímo z menu :( tzn. Nadpis 1 apod - teď se to schovalo...
[2] (Pavel) - 30. 03. 2008, 12:29:44
jako krok zpět spatřuji to, že nejsem nonstop online (např. v tramvaji) a také to, že jsem si zkusil Office2007 a to je opravdu neporovnatelné :-)
[3] (Michal Aichinger) - 30. 03. 2008, 23:46:16
Brat jako novinku nove rozbalovaci menu :-) na druhou stranu ja jsem si toho nevsiml, protoze v spreadsheet je to jeste postaru :-) takze zase chaos
[4] (Pavel Šindelka) - 31. 03. 2008, 20:05:13
ad [1].. Já je tam v menu Formát všechny vidím.

ad [2].. A o tom to je, každý má jiné prority. Stejně jako Ty nemáš internet v tramvaji, tak já s sebou zase netáhám dokumenty (čti notebook) všude s sebou, takže mi přijde báječné, že své dokumenty mám doma, v práci, na návštvě u rodičů, na notebooku na chatě.. prostě všude, kde mám připojení. A to je v mém případě prakticky všude.
Čímž samozřejmě nechci nijak hanit MS Office, mají odlišný přístup k věci a v jiných případech jsou samozřejmě správnou volbou. Online javascriptové aplikace zřejmě nikdy nebudou nabízet luxus desktopu - ale v některých ohledech se mu blíží a mají jiné přidané hodnoty.

ad [3].. Ano, je to novinka. Zdá se mi to teď přehlednější, použitelnější a prostě lépe ovladatelné. I změny v UI jsou důležité a mnohdy rozhodují víc, než přítomnost či nepřítomnost některých funkcí.

Komentovat


Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat