RSS: Vše - Mimo mísuNabíráme: Junior UX designer

16. 05. 2013, 13:53,Mimo mísu,

Jako téměř každý rok, i letos se množství práce v našem UX týmu přehouplo přes onu kritickou mez, když už nutně potřebujeme nabrat nové posily. A já tak mám důvod lehce oprášit svůj blog a vyhlásit do světa: kodéři, front-endoví vývojáři a vůbec zájemci o UX - přijďte k nám!

Tentokrát sháníme vhodného kandidáta na juniorní pozici, vhodnou klidně i pro absolventa. Jeho úkolem bude zprvu implementovat (CSS+HTML) dodaný design stránek, ale velmi rychle se samozřejmě zapojí i do fáze samotného návrhu. Víc než konkrétní znalosti (ty doučíme, i když přesahy vítány) je pro nás důležitá zodpovědnost, elán a schopnost věci dotáhnout.

Více

Sháníme UX designera/analytika

03. 01. 2011, 13:29,Mimo mísu,

Už nějaký ten čas v naší firmě vedu kompetenční tým uživatelského rozhraní, ve kterém se snažíme soustředit ty nejlepší odborníky na oblast UI, designu, testování atp. Ač nás není mnoho, za poměrně krátkou dobu jsme si vydobyli slušné renomé jak v rámci firmy, tak i u zákazníků. Zajímavé práce přibývá... a nás ne. Proto sháníme nové kolegy!

Rád by ses zabýval uživatelským rozhraním aplikací? Zajímají tě velké tuzemské i mezinárodní projekty? Máš přesahy i do jiných oborů (vývoj, analýza, copywriting,..) ? Pokud ano, neváhej se mi ozvat a zajdeme spolu na kafe! Ani nedostatek zkušeností nemusí být vždy na škodu, pokud je to nahrazeno nadšením a chutí.

Podrobnosti najdeš dále v článku.

Více

Dva roky života a blogu

26. 08. 2009, 11:08,Mimo mísu,

Zanedlouho to budou už dva roky od chvíle, kdy tento blog spatřil světlo světa. Za tu poměrně krátkou dobu se toho změnilo opravdu hodně - v mém profesním životě i ve světě internetu. Předchozí dva týdny jsem trávil na dovolené, která mi opět umožnila se alespoň na chvíli zastavit a zamyslet se nad spoustou věcí. A to včetně osobního blogu.

Více

Firefox 3 a Vista skin na XP

26. 06. 2008, 13:28,Mimo mísu,

Přiznám se zcela dobrovolně, že patřím mezi ty, kteří jsou z nové verze Firefoxu nadšeni. Nárůst rychlosti, zejména u aplikací postavených na javascriptu, je u mě velmi znatelný. Také nový skin pro Windows Vista je moderní, elegantní... zkrátka povedený. Bohužel na svém desktopu (na rozdíl od pracovního notebooku) provozuji stále ještě operační systém Windows XP, na kterém nový Firefox už nevypadá tak dobře.

Co s tím?

Více

Tři videa

17. 06. 2008, 22:13,Mimo mísu,

Opravdu nemám rád řetězové e-maily ani nic, co je připomíná. Všechny zoufalé zprávy, které mě pod pohrůžkami pohlavních chorob, nehorázné smůly či rovnou okamžité smrti nabádaly k přeposlání svého textu všem (případně některým) známým, skončily v koši. Nicméně v případě akce tří videí Davida Antoše jsem se rozhodl udělat výjimku a "babu" od Petra Ocáska přijmout a poslat dál.

Více

Google Webmaster Tools a robots.txt

12. 06. 2008, 11:23,Mimo mísu,

S oblibou používám ke zjišťování informací o přístupu Google k mým stránkám nástroje Google Webmaster Tools (Google nástroje pro webmastery). Do nabízené palety nástrojů nedávno přibylo automatizované generování souboru robots.txt.

Tento soubor slouží k zakazování a povolování přístupu do různých částí webu jednotlivým robotům a Webmaster Tools obsahovaly donedávna pouze možnost jeho analýzy. I tato možnost sama o sobě je velmi užitečná - je možné vidět, jak vypadá aktuální verze souboru, který Google používá (a kdy byla stažena), je možné otestovat validitu plánovaných změn a mnoho dalšího. Pro webové vývojáře zkrátka ideální.

Více