RSS: Vše - UdálostiOhlédnutí za konferencí WebExpo

21. 10. 2008, 21:57:05,Události,

Říkal jsem si, že článků vracejících se k nejvýznamnější tuzemské události letošního podzimu (alespoň pro lidi motající se okolo fenoménu jménem Internet) bude přehršel a já že další přidávat nemusím. Nakonec jsem ale nevydržel a malé ohlédnutí vytvořil.

Na rozdíl od Pixyho si nemyslím, že by se o WebExpu nevědělo - na pozvánky jsem narážel jak na internetu (jen namátkou u Jakuba Vrány, Borka Bernarda, Aleše Roubíčka, Radka Hulána, na Vývojáři nebo na Živě), tak i v některých tištěných časopisech (vybavuji si například ICTrevue). Zřejmě i díky tomu dorazilo poměrně velké množství návštěvníků, což pro mě bylo příjemným překvapením; podobně jako milý Daniel Milde u registrace :)

Pravda je, že čtyři najednou běžící přednášky mě několikrát postavily před složitá dilemata a že někdy nebyla z hlediska kapacity zvolena pro danou přednášku příliš vhodná místnost, ale alespoň jsem se nenudil. Běhal jsem z jedné přednášky na druhou a mohu zodpovědně prohlásit, že jejich úroveň byla vysoká. Bohužel jsem se z časových důvodů nedostal na večerní parník, kvůli čemuž jsem se se spoustou známých stačil tak maximálně pozdravit nebo prohodit dvě tři konverzační věty. A s některými ani to ne (třeba Davida jsem potkal jenom na pánských záchodech, což - jak jistě uznáte - není zrovna ideální prostředí na jakékoliv hovory). Příště si musím udělat času víc.

Každopádně Vaškovi Stoupovi se podařilo dostat v jeden čas na jedno místo značné množství zajímavých lidí - a ještě je donutil vystoupit :) Klobouk dolů, jak přesvědčil třeba Arthura Denta, to je pro mě záhadou...

Na závěr připojím několik zásadních postřehů, které jsem si z WebExpa odnesl:

  • Kdo říká, že nemá čas, nemá ani peníze!
  • Radek Hulán by se uživil jako dvorní hlas amerických trailerů.
  • Borek s Alešem nezklamou, ani když ukázky dolaďují pár hodin před svou přednáškou.
  • Kluci v Benetě už nějaký čas používají k testování Selenium.
  • Je dobré být na obědě mezi prvními.
  • Vašek Stoupa zřejmě úspěšně běhá maraton - za celý víkend jsem ho nikdy neviděl se zastavit :)
  • Nette prostě stojí za to, abych si ho pořádně prošel.
  • OpenID asi není tak k ničemu, jak se mi zdálo.
  • ...a měl bych se zase trochu začít věnovat svému blogu :)

 

Děkuji všem, kdo se na této povedné akci jakkoliv podíleli, a příští rok - doufám - na WebExpu 2009 naviděnou.

Autor: Pavel Šindelka

Komentáře


[1] (Borek) - 21. 10. 2008, 22:16:30
Ahoj Pavle, škoda, že ti nevyšel ten parník, takhle ani nebyl čas na nějaký ten pokec...

Jinak co se ukázek týče, problémy dělala naštěstí jen ta, kterou jsme nakonec z časových důvodů stejně museli vynechat (byla o REST webových službách postavených na ASP.NET MVC, tedy poměrně zajímavé téma; no snad jindy).
[2] (Pavel Šindelka) - 22. 10. 2008, 07:09:00
[2] Aha, tak to jo :) Jinak doufám, že příště se k dalším tématům opravdu dostanete - vždycky, když vidím, co všechno je v .NETu nového, dostávám chuť si s ním opět začít hrát ;) Díky oběma, je vidět, že máte v téhle oblasti přehled.
[3] (Aleš Roubíček) - 22. 10. 2008, 09:53:58
[2] Taky díky za návštěvu :)

Komentovat


Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat