RSS: Vše - UdálostiWebExpo 2011

27. 09. 2011, 10:52,Události,

WebExpo nám dospělo. Opět o něco povyrostlo, zbavilo se dětských nemocí, přivedlo do našich končin nejedno velké jméno světové scény a může se už směle porovnávat s řadou svých starších zahraničních kolegů. S tím vším je samozřejmě spojeno i to, že ztratilo určité specifické kouzlo a atmosféru, kterou si všichni pamatujeme z prvních ročníků. Ale to je logická cena za dospívání.

Více

WebExpo 2009

20. 10. 2009, 14:09,Události,

I já se přidávám k těm účastníkům letošního WebExpa, kteří se rozhodli napsat krátké ohlednutí za povedeným víkendem na pražském Suchdole. Po loňském premiérovém ročníku se konference opět posunula o kus dál a já byl vesměs příjemně překvapen.

Více

Testování webových aplikací

15. 09. 2009, 10:02,Události,

Už příští čtvrtek (24. září) by se měl v Praze konat další díl nekonečného řetězu zajímavých setkání osobností a firem z oboru IT. Příjemné posezení se tentokrát bude týkat testování webových aplikací a já předpokládám, že bude minimálně stejně zajímavé jako předchozí akce s tématikou verzovacích systémů.

Více

Kurz ScrumMaster podruhé

31. 08. 2009, 13:30,Události,

Už v červnu se konala v našich končinách událost ojedinělá - dvoudenní certifikační kurz ScrumMaster. Taktovky se chopil zkušený rakouský trenér Boris Gloger a následné ohlasy účastníků byly velmi příznivé. Na konci října se chystá druhé kolo.

Více

Silverlight - světlo na konci tunelu?

21. 04. 2009, 13:22,Události,

Zajímáte se o technologie Silverlight nebo Flash, o výhody a nevýhody obou platforem, o jejich současnost a budoucnost? Nebo vás zajímá použití Silverlightu na různých platformách a mobilních zařízeních a jeho využití pro Photosynth? Chtěli byste vědět, co je to SmoothStreaming a které hostingy ho podporují? Jaké nástroje jsou vhodné pro vývoj SL aplikací a jak je testovat? Pokud jste odpověděli alespoň na jednu z výše položených otázek ANO, přijďte příští čtvrtek na další neformální setkání sdružení Openmeeting.biz!

Více

Workshop agilního řízení a metodiky SCRUM

20. 03. 2009, 14:30,Události,

Ve čtvrtek 23. dubna 2009 se v Praze koná pod hlavičkou sdružení Agilia (v ČR stále ještě) ojedinělá akce - školení agilního řízení a metodiky Scrum. Rozhodně doporučuji využít této příležitosti a Petra Olmera i Zuzanu Šochovou si dojít vyslechnout.

Kurz je vhodný zejména pro začátečníky a mírně pokročilé, za slušné peníze by vám měl dát velmi solidní přehled o tom, co všechno se pod tím tajemně znějícím cizím slovem skrývá. Jména školitelů i pořadatele by pak pro vás měly být zárukou, že si denní školení opravdu užijete a na jeho konci budete poměrně přesně vědět, k čemu že to již skoro před 20 lety Ken Schwaber a Jeff Shuterland došli.

Více