RSS: Vše - UdálostiWebExpo 2011

27. 09. 2011, 10:52:48,Události,

WebExpo nám dospělo. Opět o něco povyrostlo, zbavilo se dětských nemocí, přivedlo do našich končin nejedno velké jméno světové scény a může se už směle porovnávat s řadou svých starších zahraničních kolegů. S tím vším je samozřejmě spojeno i to, že ztratilo určité specifické kouzlo a atmosféru, kterou si všichni pamatujeme z prvních ročníků. Ale to je logická cena za dospívání.

Po organizační stránce musím Vaškovi a jeho týmu vyslovit velkou pochvalu, protože pozitivní posun od loňského ročníku byl opravdu velmi výrazný. Prakticky všechny nepříjemnosti, které byly WebExpu 2010 vytýkány, se mi zdály úspěšně vyřešené: žádné čekání při registraci, žádné výraznější potíže s technikou, program konference v tašce s propagačními materiály nechyběl, velmi obstojné obědy, pěkné prostory VŠE v centru, spousta restauračních zařízení v okolí, až neuvěřitelně skvělé jídlo a pití formou švédských stolů po celou dobu konference. Zároveň se podařilo zachovat i osvědčené věci z minula, takže podnětů na zlepšení v této oblasti moc nemám. Snad jen navigace k jednotlivým místnostem nebyla moc výrazná, takže jsme v pátek po příchodu dost bloudili.

Úroveň přednášek byla lehce kolísavá, ale myslím, že se podařilo udržet vysokou laťku. Jako obvykle jsme si mohli poslechnout českou elitu doplněnou o několik zahraničních odborníků. A nejlepší přednášky, které jsem navštívil? Václav Lorenc konferenci zahájil skvělou přednáškou na téma pricingu. Jen škoda, že neměl k dispozici více než 50 minut, zdálo se, že by měl co vyprávět ještě dlouho. Luke Wroblewski a jeho Mobile First mělo být zlatým hřebem pátečního dne a rozhodně nezklamalo - výsledkem je spousta čísel a postřehů v mém zápisníku. A pokud mám doplnit trojici nejlepších, volím Johna Vaňharu kvůli jeho bezprostřednosti a schopnosti přenést na publikum pozitivní energii.

Do výčtu dojmů už zbývá jen doplnit dobrý pocit z toho, že jsem zase po delší době potkal velkou spoustu kamarádů z oboru, Dan Srb, který je v roli uvaděče rok od roku lepší a už by se dokázal dobře uživit i jako kabaretní herec, a „ultra-hot" kuře vindaloo v pákistánské restauraci Mailsi. Michal Aichinger dokázal dokonce dojíst všechnu omáčku a já... já alespoň přežil :)

Děkuju a těším se na další rok!

Autor: Pavel Šindelka

« Předcházející článek - Další článek »

Komentáře


[1] (Pavel Šindelka) - 27. 09. 2011, 14:37:48
Na stránkách Josefa Štěpánka najdete pěkný přehled dostupných materiálů z jednotlivých přednášek:

http://josefstepanek.cz/193...

Komentovat


Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat