RSS: Vše - Mimo mísuFirefox 3 a Vista skin na XP

26. 06. 2008, 13:28:10,Mimo mísu,

Přiznám se zcela dobrovolně, že patřím mezi ty, kteří jsou z nové verze Firefoxu nadšeni. Nárůst rychlosti, zejména u aplikací postavených na javascriptu, je u mě velmi znatelný. Také nový skin pro Windows Vista je moderní, elegantní... zkrátka povedený. Bohužel na svém desktopu (na rozdíl od pracovního notebooku) provozuji stále ještě operační systém Windows XP, na kterém nový Firefox už nevypadá tak dobře.

Co s tím?

Vzhled nové verze populárního prohlížeče, který se automaticky přizpůsobuje operačnímu systému, je zcela jistě krok kupředu. Je vizuálně nesmírně příjemné, když Firefox bez problému zapadá mezi ostatní okna vašeho OS. Nicméně dle mého subjektivního názoru je barevné schéma určené pro Windows XP příliš nekonzistentní a "divoké"´- na rozdíl od Vista verze.

Několik desítek minut jsem zklamané kroutil hlavou nad absencí možnosti přepnout základní vzhled Firefoxu do varianty pro jiný OS. A pak jsem nalezl motiv vzhledu, který můj problém vyřešil: odpovědí je Vista on XP (pro ty z vás, kteří řeší opačný problém je tu XP on Vista).

Další věcí, na kterou jsem si nedokázal zvyknout, byl nový dvouřádkový adresní řádek. I tohoto "nešvaru" je možné se naštěstí velmi snadno zbavit (doplněk Oldbar).

A teď už jsem spokojeným uživatelem nejnovější verze mého oblíbeného prohlížeče :)

Můj Firefox 3

Autor: Pavel Šindelka

Komentáře


[1] (VfB) - 26. 06. 2008, 14:04:16
nepláčete na špatném hrobečku? tedy pokud jsem pozoroval chování FF3 na windows XP, tak si Firefox přebírá "nastavení" vzhledu u OS, takže to že vypadá šeredně je způsobeno tím, že samotná XP zejména s nastaveným základním vzhledem (kódové označení "modrý hnus") je více než nepovedené
doporučil bych proto spíše se pokudit najít koukatelné theme pro Winows XP než skinovat samotný FF, on by pak s nějakým pěkným skinem vypadal dost divně oproti zbytku aplikací
jen je zde problém, že pokud si chcete naisntalovat nějaké téma pro win XP, musí cracknout jednu systémovou knihovnu, bez toho to nefunguje (respektivě můžete přepnout jen na old skool vzhled Win PSX)
[2] (Pavel Šindelka) - 26. 06. 2008, 14:25:57
ad [1] To je samozřejmě do značné míry pravda, nicméně mě v tuto chvíli šlo opravdu pouze o mnoho- resp. jednobarevnost navigačních ikon. Zatímco ve Vistách je FF sladěný pěkně do modré, ve Win XP je každá ikonka provedena jinou barvou (viz. např. obrázek http://cybernetnews.com/wp-... - skin pro Visty je úplně nahoře, pro XP dole). A FF3 neumožňuje výchozí vzhled změnit v nastavení, což mi přijde škoda. Berte to prostě jako tip pro lidi s podobným estetickým cítěním :)
[3] (Karel) - 21. 07. 2008, 10:41:02
No moc společnýho s Vistama to nemá. Měla by být průhledná ta lišta horní.
[4] (Hráč) - 25. 07. 2008, 12:14:23
Ale jo, docela dobrý skin - ale jsou jich stovky
[5] (Filip) - 11. 01. 2010, 14:32:28
Jak se to stáhne?
[6] (Pavel Šindelka) - 11. 01. 2010, 14:38:48
ad [5] Pokud si stránky prohlížíš ve Firofoxu, stačí kliknout na tlačítko "Add to Firefox".

Komentovat


Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat